INDIeOpen

Το INDIeOpen αναπτύχθηκε στα πλαίσια του προγράμματος Erasmus+INDIe, το οποίο δημιουργήθηκε από την Ευρωπαϊκή Επιτροπή με 11 εταίρους από τρεις χώρες. Στο δίκτυο σήμερα υπάρχουν συνολικά έξι σχολεία και δύο πανεπιστήμια που χρησιμοποιούν την πλατφόρμα για τη δημιουργία ψηφιακού περιεχομένου. Οι παραγόμενοι πόροι ήταν ιδιαίτερα πολύτιμοι κατά τη διάρκεια του εγκλεισμού λόγω της πανδημίας. Το Universidad Politécnica de Cartagena χρησιμοποιεί επίσης το INDIeOpen για παραγωγή διαδικτυακών μαθήματων για την επαγγελματική ανάπτυξη του προσωπικού του.

Όλοι οι εταίροι του INDIe μοιράζονται ένα κοινό όραμα σύμφωνα με το οποίο η συνεργασία, ο διαμοιρασμός, οι ανοιχτοί εκπαιδευτικοί πόροι και η καινοτομία είναι κλειδιά για μια καλύτερη μαθησιακή εμπειρία. Είναι υπέρμαχοι της καθολικής και χωρίς αποκλεισμούς εκπαίδευσης όπου ο θετικός αντίκτυπος της τεχνολογίας φτάνει σε όλους.

Επισκεφτείτε το αποθετήριο INDIeOpen για να βρείτε μαθήματα από συναδέλφους που διδάσκουν σε σχολεία εταίρους του προγράμματος (1ο ΓΕΛ Λιβαδειάς, 7ο Δημοτικό Λιβαδειάς,  2ο Δημοτικό Λιβαδειάς)  ή από ξένους συναδέλφους.

INDIeOpen ΑΠΟΘΕΤΗΡΙΟ-REPOSITORY

ΕRASMUS+INDIe INFORMATION