Λειτουργία Σχολικών Μονάδων Δ.Δ.Ε. Βοιωτίας

Λόγω του ψύχους και του παγετού που  επικρατεί στο Νομό Βοιωτίας, η Δ.Δ.Ε. σε συνεννόηση με τις Δημοτικές Αρχές ενημερώνει ότι για αύριο Πέμπτη 18/ 02 αναστέλλεται η δια ζώσης λειτουργία όλων των σχολικών μονάδων  στους Δήμους Θηβαίων και Τανάγρας. Η εκπαιδευτική διαδικασία θα συνεχισθεί μέσω τηλεκπαίδευσης.

Στο Δήμο Λεβαδέων  οι σχολικές μονάδες θα λειτουργήσουν κανονικά  με εξαίρεση αυτές των διαμερισμάτων  Κυριακίου και Δαύλειας που θα λειτουργήσουν από τις 10.00 π.μ. και μετά.

Στους Δήμους Αλιάρτου-Θεσπιέων και Διστόμου-Αράχωβας-Aντίκυρας η έναρξη των μαθημάτων θα γίνει στις 10.00 π.μ.

Στο Δήμο Ορχομενού η έναρξη των μαθημάτων θα γίνει στις 09.00 π.μ με εξαίρεση το δημοτικό διαμέρισμα Ακραιφνίου όπου η εκπαιδευτική διαδικασία θα συνεχισθεί μέσω τηλεκπαίδευσης.